Bryan Fuller już drugi raz zaprasza nas do świata szaleństwa i najbardziej znanego kanibala w historii literatury i filmu. Pierwszy sezon zakończył się obłędem Williama Grahama i jego aresztowaniem za popełnione morderstwa. Jest on świadomy, że za jego wrobieniem stoi dr Hannibal Lecter jednak nikt więcej nie wierzy w jego historię. Pierwszy odcinek od razu nakręca tempo. Widzimy walkę pomiędzy agentem Crawfordem a doktorem Lecterem. Jest naprawdę ciekawie i krwawo. Po tym krótkim, acz bardzo intrygującym wstępie twórcy przenoszą akcję wstecz i każą czekać do ostatniego odcinka na wyjaśnienie przyczyn tych wydarzeń. Jednak w międzyczasie, czyli przez dwanaście odcinków, serwują nam kawał porządnej produkcji trzymającej w napięciu przez cały sezon.

Najważniejszy jest jednak fakt, że twórcy postanowili dokonać małej rewolucji. Trochę zmienili konwencję serialu. Pierwszy sezon był typowym kryminałem o proceduralnej fabule. Niektórzy zarzucali, że przypomina trochę produkcje typu CSI. Nie każdemu się to podobało. Drugi sezon zrealizowany jest trochę w innej formie. Ukazany jest jako całość, a wydarzenia z poszczególnych odcinków łączą się ze sobą. Twórcy odbiegają także od kryminalnej formy produkcji, tworząc coś na wzór mrocznego thrillera psychologicznego. Zabieg ten był naprawdę udany i sprawił, że wydarzenia ukazane w drugiej serii są o wiele bardziej emocjonujące niż w pierwszej.

Dzięki nagłemu zwrotowi akcji i przemyślanej intrydze Hannibala pod koniec ostatniego odcinka poprzedniego sezonu Will trafia za kratki, gdzie czeka na proces. Wszyscy się od niego odwracają, uważając go za seryjnego mordercę. Dzięki tej zagrywce dr Lecter zbliża się do Jacka Crawforda, szybko zajmując miejsce Willa i stając się konsultantem FBI. Niestety zaczynają ginąć kolejni ludzie i coraz więcej wskazuje na to, że Will jest niewinny. On sam także zmienia taktykę i zamiast oskarżać Hannibala, postanawia wciągnąć go w swojego rodzaju grę, której Hannibal nie potrafi się oprzeć. Po kolejnym morderstwie Will wychodzi z więzienia i nawiązuje ponowną relację z Hannibalem, jednak tym razem na jego własnych warunkach. Czy jednak dr Lecter da się oszukać? Możliwe, że Will jednak nie docenia inteligencji Hannibala? Cała gra dwóch głównych bohaterów zmierza ku rewelacyjnemu i zaskakującemu zakończeniu.

Tagi: serial, Hannibal, Bryan Fuller, drugi sezon.