Formacja Good Girl Maggie zawiązała się w 2012 roku z inicjatywy doświadczonych muzyków udzielających się na przestrzeni lat w rozmaitych projektach. Występowali jak dotąd m.in. u boku takich zespołów jak Closterkeller, Kruk, Hunter czy Lombard, każdorazowo prezentując koncertowy program na najwyższym poziomie rockowego rzemiosła.

Nic dziwnego iż Good Girl Maggie zjednuje sobie coraz większą armię fanów zarówno w Polsce jak i za granicą. Szczególnie gorąco zespół przyjmowany jest w Czechach, gdzie każdy występ Good Girl Maggie przyjmowany jest wyjątkowo entuzjastycznie.

W roku 2014 zespół doczekał się płyty pilotowanej videoclipem „Open Up”. Otwierający cały krążek „Open Up” to prawdziwy rockowy hit, nasycony drapieżnymi riffami delikatnie wspieranymi przez klawisze. Utwór wyposażony w łatwo przyswajalną melodykę i pracę gitar nasuwającą skojarzenia z wierszem Tuwima „Lokomotywa” („ciężka, ogromna i pot z niej spływa”). Takiego brzmienia nie powstydziłby się chyba sam Tony Iommi i spółka. Nie dziwi więc, iż na deser mamy okazję posłuchać na płycie jeszcze radiowej wersji tego utworu.

W kolejnym numerze („What I Want”) napięcie wzniecone przez „Open Up” bynajmniej nie spada. Ukojenie przynosi dopiero klimatyczna rockowa ballada o hymnowym niemal wydźwięku: „Lost In Myself”, w której w większym stopniu dochodzą do głosu elektroniczne pasaże.

Tagi: Good Girl Maggie, Open up, What I Want, Lost In Myself.