Igor Baranko to ukraiński twórca, który w naszym kraju jest znany za sprawą dawnej współpracy z magazynem AQQ oraz dzięki albumowi Maksym Osa, który ukazał się 4 lata temu w oficynie Timof Comics. W bieżącym roku za sprawą wydawnictwa Pawła Timofiejuka otrzymaliśmy pierwszą część „Egipskich księżniczek”, które pierwotnie ukazały się we Francji w 2010 roku.

Właściwie sam tytuł podpowiada, o czym jest omawiany komiks. W skrócie akcja przedstawia się następująco: dwie nastoletnie księżniczki Titi-Nefer oraz Kiki-Nefer, będące córkami panującego faraona Ramzesa III, w świątyni otrzymują zwoje pergaminu zawierające ich horoskopy. Wyprawa po horoskopy okazuje się jedynie pretekstem, który miał wywabić księżniczki z królewskiego miasta na odludzie, aby w piaskach pustyni zostały zamordowane przez Meszuszów. Gdyż z koczownikami zza Nilu sprzymierzyła się ambitna dama dworu Ka-Bubui.

Krwawy podstęp się nie udał. Księżniczki uciekają rydwanem do pobliskiego przeklętego miasta, do Achetaton, które kiedyś – 200 lat temu – było stolicą zbudowaną przez faraona Echnatona. Faraon ten, znany z kart historii jako Amenhotep IV, był mężem Nefertiti.

Tagi: komiks, Igor Baranko, Titi-Nefer, Kiki-Nefer.