„Im cięższa jest walka, tym wspanialsze zwycięstwo.”

Mendez w filmie


Małżeństwo Joshua i Rebekah Weigel razem napisali scenariusz i wyprodukowali krótkometrażowy „Cyrk motyli”, który zyskał ogromne uznanie na całym świecie i został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami. Twórcy za główny cel postawili sobie stworzenie znaczącego dzieła, które będzie zarówno wyśmienitą rozrywką, jak i inspiracją.

Pan Mendez (Eduardo Verástegui) wraz ze swoim „Cyrkiem motyli” pełnym niesamowitych i utalentowanych osobowości podróżuje po Ameryce. Występami starają się podnosić ludzi na duchu i nieść pozytywną energię. Za namową małego chłopca wybierają się na pokaz konkurencyjnej trupy. Wśród wielu osób Mendez zwraca szczególną uwagę na Willa (Nick Vujicic), młodego mężczyznę pozbawionego kończyn, który decyduje się do nich przyłączyć.

„Istnieje wiele rodzajów upośledzenia gorszych niż brak rąk i nóg – należy do nich strach. Nie można być człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, jeśli strach paraliżuje nas, gdy tylko mamy podjąć ważną decyzję. Strach podcina skrzydła i nie pozwala nam w pełni wykorzystać naszego potencjału.”

Nick Vujicic urodził się 4 grudnia 1982 roku w Australii z rzadką chorobą nazwaną zespołem tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Po ciężkim dzieciństwie, w którym cierpiał na depresję i podjął nawet próbę samobójczą, uświadomił sobie, że ma możliwość dawania przykładu innym. Zrozumiał, że może stać się inspiracją oraz źródłem nadziei. Używając jedynie palców u zdeformowanej stopy, nauczył się wykonywać wiele codziennych czynności. Potrafi pisać, używać komputera, czesać się, grać w golfa, surfować czy pływać. Studiował księgowość i planowanie finansów, założył też później własną organizację „Life Without Limbs”. Obecnie jest kaznodzieją i prowadzi spotkania motywujące. W 2010 roku napisał swoją pierwszą książkę. W 2012 wziął ślub z pełnosprawną Kanae Miyaharą, a rok później urodził im się syn.

Tagi: „The Butterfly Circus”, "Cyrk motyli", film, Nick Vujicic.