Począwszy od albumu „Kind of Brown” (2009) amerykański kontrabasista Christian McBride swoje kolejne płyty publikuje pod banderą prestiżowej wytwórni Mack Avenue. Artysta wydaje się być bardzo zadowolony z współpracy publikując średnio dwa nowe albumy rocznie. W roku 2013 jego dyskografia powiększyła się o dwa kolejne projekty autorskie.

Drugi już album nagrany przez trzykrotnego zdobywcę nagrody Grammy wraz z własną formacją Inside Straight to muzyka niosąca w sobie przekaz dotyczący refleksji nad różnymi sposobami komunikowania się między ludźmi. Zwycięstwo przypada Muzyce, za pomocą której zarówno Christian McBride jak i towarzyszący mu muzycy komunikują się z nami w sposób idealny. Płyta przynosi osiem oryginalnych kompozycji samego leadera, jak i wibrafonisty Warrena Wolfa, saksofonisty Steve’a Wilsona oraz dwóch pianistów biorących udział w nagraniu płyty: Petera Martina i Christiana Sandsa.

Program ”People Music” otwiera kompozycja leadera: ”Listen To The Heroes Cry” -jeden z dwóch na płycie utworów, w których za fortepianem zasiada Christian Sands, a przy perkusji Ullysses Owens, Jr. -muzycy stanowiący wraz z McBridem skład tria jakie wkrótce firmować będzie fenomenalny album ”Out Here”. Średnie tempo utworu, błyskotliwe partie fortepianu a po czterech minutach długie solo kontrabasu i powracająca z niesłychaną siłą partia saksofonu Steve’a Wilsona.