Kompozytor, dyrygent i dyrektor Universytetu Jazzowego w Pricenton, Anthony Branker stworzył wyśmienity projekt muzyczny, angażując do niego czołówkę amerykańskich muzyków jazzowych: saksofonistę Ralpha Bowena, puzonistę Andy’ego Huntera, trębacza Elisa Ashera, pianistę Jima Ridla i perkusistę Donalda Edwardsa.

Płytę otwiera utrzymany w rytmie funky temat ”Let’s Conversate!”, w którym saksofon i puzon prowadzą tytułową konwersację, a w tle Kenny Davis niemal z furią szarpie struny gitary basowej przy wtórze klawiatury Fendera. Doskonałe wprowadzenie w muzyczny świat Anthony’ego Brankera!

Wysokie dęte partie unisonowe rozpoczynają temat ”Dance Like No One is Watching”, by po chwili ustąpić miejsca puzonowi, a następnie wyśmienitej solówce saksofonu tenorowego Ralpha Bowena, który od niemal czterech dekad jest niezwykle ważną postacią nowojorskiej sceny jazzowej często występując wraz z m.in. Horacem Silverem i Kennym Garrettem.

Trudno nie zwrócić uwagi na wyjątkową energię jaką emanuje wspomniany wcześniej Kenny Davis, radzący sobie równie wyśmienicie z gitarą basową jak i kontrabasem, czego przykład mamy choćby właśnie w trakcie tego utworu.