Flecistka, pianistka, kompozytor i nauczyciel muzyki Anne Drummond od roku 1997 czynnie uczestniczy w nowojorskim życiu koncertowym. Występowała także w krajach Ameryki Północnej i w Europie.

W roku 2013 ukazał się jej album będący mieszanką najróżniejszych stylistyk muzycznych, nawiązujący w równym stopniu do jazzu i muzyki klasycznej. Płyta ujmuje lekkością i łatwą przyswajalnością kunsztownie napisanych przez Drummond i świetnie zaaranżowanych kompozycji. Obok jej własnych utworów, w zbiorze znajdziemy także dwie kompozycje pianisty Benny’ego Greena („Harold Land” i „Magic Beans”), oraz swawolną kompozycję Alfredo Da Rocha Viany, Jr. („Um A Zero”). W ostatnim z wymienionych utworów gościnnie zagrał pianista David Chesky.

W jak niezwykły sposób udaje się flecistce połączyć standardy obowiązujące w muzyce klasycznej z jazzowymi nutami, przekonać się możemy m.in. w trakcie utworu „Elan”, gdzie mimo iż główne partie należą do fletu i wiolonczeli, towarzyszy nam klimat swobody kojarzącej się z muzyką improwizowaną.

Typowe jazzowe brzmienie dominuje z kolei podczas kompozycji pianisty składu jaki towarzyszy Anne Drummond na tej płycie-Benny’ego Greena: „Harold Land”. Ogromne brawa należą się w tym utworze kontrabasiście Brandiemu Disterheftowi.

Tagi: French Folk, Elan, Harold Land, Anne Drummond.