Anna Lauvergnac była nauczycielką, studiowała psychologię, lecz jak okazało się wkrótce życie swe postanowiła poświęcić temu co najbardziej kocha – śpiewaniu. W 1989 roku zaczęła studiować, więc wokalistykę jazzową w letniej akademii Berklee College we Włoszech, otrzymując tam stypendium i specjalne wyróżnienie. Równolegle rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki w Performing Arts of Graz w Austrii i brała udział w kursach mistrzowskich z Reggie Workman w Chorwacji i z Barrym Harrisem podczas swych podróży do Nowego Jorku.

Ciężka praca nie poszła na marne, od 1999 roku Anna Lauvergnac przez 10 lat była wokalistką renomowanej Vienna Art Orchestra, występując podczas rozlicznych europejskich festiwali jazzowych, a także m.in. w Kanadzie, Brazylii, na Kubie, w Chinach i Rosji. Dla wytwórni Universal nagrała z orkiestrą kilkanaście gorąco przyjętych na świecie płyt. Obecnie jest wegetarianką, uprawia jogę, wykłada w Konserwatorium Brucknera w Linz (Austria), prowadzi liczne warsztaty wokalne, oraz jest szefem własnego kwartetu jazzowego, w którego składzie Claus Raible gra na fortepianie, Giorgos Antoniou na basie, a na perkusji Steve Brown.

W 2012 roku nakładem wytwórni Alessa Records ukazała się płyta „Unless There’s Love” jaka zyskała wielkie uznanie wśród miłośników jazzu i nominację do Niemieckiej Nagrody Krytyków. Rok 2014 przynosi nowy album: „Coming Back Home”, którego program sporządzony został według podobnej receptury, polegającej na połączeniu z sobą wyjątkowych interpretacji słynnych standardów z nowymi, pełnymi czaru piosenkami.

W poszczególnych utworach z wielkim wdziękiem i wyjątkową łatwością Anna Lauvergnac balansuje pomiędzy estetyką swingu („Lullaby of the leaves”, „Get out of town”, „Let’s face the music and dance” i „Nobody else but me” – Kerna i Hammersteina), a pięknymi poruszającymi niemal do szpiku kości w tych interpretacjach, balladami jazzowymi („Be still, my soul”, senna „You’re my thrill”, czy leniwa „For heaven’s sake” zaśpiewana w manierze Diany Krall).

Tagi: Anna Lauvergnac, jazz, soul, "Coming Back Home", płyta.