Ala Capone i Johniego Torrio poznajemy już w pilotażowym odcinku pierwszego sezonu „Zakazanego Imperium”. Al, jako świeżo sprowadzony młokos z Nowego Jorku jest kierowcą, a Johny obstawą ówczesnego bossa Chicago – Jima „Big Jim” Colosimo.

Przybywają do AC jako pewnego rodzaju swaci albo pośrednicy w transakcji pomiędzy Nuckym Thompsonem a Arnoldem Rothsteinem. Dlaczego pośrednicy? Bo wtedy jeszcze Colosimo nie chciał wchodzić w interes z alkoholem; uważał, że burdele w „Wietrznym mieście” generują wystarczające zyski, aby nie trzeba było brać się za coś innego. Już podczas kolacji Al i Johny mieli zupełnie inne zamiary i znacznie dalej odbiegali w przyszłość niż ich szef. Al już się wstępnie dogadywał z Jimmym planując napad na transport Rothsteina, a Torrio planował usunięcie ze swojej drogi przestarzałego „Big Jima”.

Odstrzelony przez Frankiego Yale’a Colosimo był tylko elementem zapłonowym w walce o terytoria w Chicago. Pomimo, że Torrio przejął schedę po swoim mentorze, to nie każdy akceptował nadchodzące zmiany. Pierwszym, który się mu przeciwstawił był Amerykanin irlandzkiego pochodzenia – Charlie Sheridan. Johhny przekazał sprawę w ręce Ala, który tylko zaognił konflikt o wpływy w dzielnicy Greektown.

Tagi: Al Capone i Johnny Torrio, „Zakazanego Imperium”.